top of page
Unknown TrackUnknown Artist
00:00
Unknown TrackUnknown Artist
00:00
Unknown TrackUnknown Artist
00:00
Unknown TrackUnknown Artist
00:00
Unknown TrackUnknown Artist
00:00
Unknown TrackUnknown Artist
00:00
Unknown TrackUnknown Artist
00:00
Unknown TrackUnknown Artist
00:00
Unknown TrackUnknown Artist
00:00
Unknown TrackUnknown Artist
00:00

VoiceBook יולי 2015

 

להקלטות קודמות

 

 

בכרך זה...

 

 

 

232443

הוי ארצי מולדתי.

 

תקציר:

גם היום לא יוותרו לנו ויזכירו לנו בקול דרמטי את "האסון הגדול" של מלחמת יום הכיפור ולא יזכירו לנו באתה הזדמנות את הנצחון הגדול שנחלנו באותה מלחמה - ביום כיפור.

עכשו אני לומדת שבחגיהם , עכשו יש להם רמדאן, הערבים משתדלים לשחוט מה שיותר בינם לבין עצמם, אבל גם אותנו. אנחנו בחגנו מנסים להתאחד אחד עם השני ועם אלוהינו. הערבים מנסים בחגיהם לשחוט מה שיותר. לכן לא צריך להתפלא שהם התנפלו עלינו דווקא ביום כיפור. המוסלמים מבינים כנראה אחרת מאיתנו את משמעות החגים.

אני יכולה לכבות את הרדיו, אך אני מרבה לשמוע חדשות ואני תוהה מי אחראי למלל שנשפך עלינו. האם העורך שבוחר מכל שפע הידיעות דווקא את המסוימות הדרמטיות, או הקריינית שבקולה הדרמטית מוסיפה עוד נופך.

אז הבוקר חזרנו לשמוע על "האסון" של מלחמת יום כיפור, בזכות סרט שתוהה האם צה"ל מסתיר ידיעות או בוחר ידיעות על פי שיקול דעת כלשהו, ועל סרט נוסף על אדם צעיר שננטש. אבל הרי אף אחד מאיתנו לא היה שם, בטח לא השדרית, לא ברור באילו נסיבות ננטש הטנק. מה שכואב לי שמשמיעים תמיד דברים שיכולים להפחיד ולייאש אותנו, ולא משמיעים דברים שיכולים לחזק את רוחנו, ובטח שלא משמיעים דברים על מלחמת הניצחון הגדולה בששת הימים, מלחמה שהייתה נס גדול, בה שוחררו אדמות ארץ ישראל מידי כובשיהם המוסלמים שעשו שמות ושממות בארץ הזאת. את זה לא משמיעים.

בחדשות כל חצי שעה חוזרים ומשמיעים שוב ושוב את הסיפורים על מונופול הגז. אני מכירה מונופול אחר שמקומם אותי: המונופול של כרמלה מנשה. היא מייצגת את משרד הבטחון במובן זה שהיא קובעת שכל הרציחות וכל זריקות האבנים וההתנכלויות בדרכים, היא מודיעה שזו לא אינתיפאדה אלא אינתיפאדה של בודדים. מטעם צה"ל היא מספרת כל פעם מחדש ש"אין נפגעים". היא כמובן לא מביאה בחשבון את כל אלו שנפגעים נפשית, שתחושת הביטחון שלהם נפגעת, שרכושם נפגע, שזכויותיהם לנוע בחופשיות בארץ הזאת נפגעת.

היא גם מטעם הערבים, החמאס ופתח, מודיעה שהם יקיימו את ההסכמים שחתמו עם ישראל. היא לא מזכירה שהרשות הפלסטינאית מרבה להסית ומלמדת כל מי שהולך לבתי הספר ולקייטנות שלהם, שאין לנו זכות למדינה משלנו, המדינה היהודית לא מופיעה במפותיהם, ושמותר להם לפי חוקי דתם להרוג אותנו ככופרים. היא גם מספרת איזו יחידה נשלחת לחזק את הביטחון.

כרמלה מנשה היא מונופוליסטית מטעם משרד הביטחון, צה"ל, פתח והחמאס. איך זה שאיש לא מוחה כנגד המונופול הזה?

 

 

 

 

 

DV-2015-07-04-093703

הידד! המכשיר תוקן.

מה בעצם יהודי אתיופיה רוצים?

דעתי: צריך להחזיר את כבודם ומעמדם של הקייסים, לשחרר את הנוער שיושב בבתי הסוהר ולהחזיר להם את שנות הלימוד שיביאו להם שוויון עם הנוער הישראלי ויבטיחו להם פרנסה בכבוד.

נושא שני: אני רוצה להצדיע לנשיא מצרים א-סיסי! שמעתי שהוא דרש לבדוק את ספרי התפילה בכל המסגדים שתחזוקתם ע"י ממשלת מצרים. הרב פירון אצלנו, להבדיל, לא דרש לבדוק את ספרי הלימוד שמסיתים נגד מדינת ישראל. לא בודקים גם את ההסתה במסגדים, בייחוד במסגד אל אקצה! הגיע הזמן שבמדינת היהודים יפסיקו לפחד!

 

 

DV-2015-07-04-114435

גלי צה"ל השמיעו במשך שעתיים "יארצייט" ל"צוק איתן".

שעה ראשונה התקיים ראיון שקול ומקצועי עם קצין צה"ל שהשתתף במבצע. שעה שנייה כולה פולקלור.

מה לא נאמר? למה העם יצא למלחמה זאת. כיצד הדרום סובל במשך שנים מהפגזות ומהסתננויות, הרבה ביטויי רוע כנגד יהודים - רק כי אנחנו יהודים!

לא נאמר דבר מדוע צה"ל לא התאמן ולא התכונן למלחמה זאת, כנראה בגלל שהתקציבים הופנו להכנות כנגד איראן, לא נאמר דבר על המנהרות. לא נאמר דבר על הקשר בין עקירת גוש קטיף למצב הנוכחי.

לא רק העולם אינו יודע את האמת, גם לנו לא מספרים אותה!

 

 

 

 

DV-2015-07-06-141139

"ווו האלט מען" - איפה אנחנו עומדים?

 

 

11-07-2015

ה"נאורים" שרוממות הדמוקרטיה בגרונם אינם מוכנים להשלים עם הממשלה שנבחרה בבחירות דמוקרטיות. הם תובעים לפתור מייד את בעיית הצפיפות בכיתות ולא - לא תיפתח שנת הלימודים. הם תובעים לחסל מייד את העסקת עובדי הקבלן, ולא - תיפתח במשק שביתה כללית.

מאז ומתמיד התקיימו תופעות שליליות מסוימות שלמדנו לחיות איתן. אפשר לפתור אותן בתהליך סדור וממושך, אך אי-אפשר לפתור אותן באיבחה אחת. מי שדורש זאת אינו מעוניין בפתרון אותן בעיות אלא בהפלת הממשלה.

 

 

 

 

12-07-2015

בין כל המלל המעצבן בחדשות בלט לטובה הסיפור על הנערה מלאלה יוספזאי מפקיסטן, כלת פרס נובל לשלום, שפעילי טליבן ניסו להתנקש בחייה בגלל שהטיפה למען זכותן של נערות ללמוד. אותה מלאלה יוספזאי ביקרה בלבנון ופתחה בית ספר לבנות סוריות שהפכו לפליטות.

 

 

 

 

15-07-2015

לכבוד יום הבסטיליה ובגלל שיוון קורסת כלכלית - זמן להרהור כיצד רעיונות גדולים ששימשו השראה לכל העולם - קורסים, לצערנו.

גם אצלנו - רעיונות גדולים ונשגבים, ששימשו השראה לכולנו - הציונות, למשל, דועכים ונאבקים על קיומם. זה לא קורה סתם אלא בגלל אישים שמעלו בשליחותם.

 

 

 

 

 

19-07-2015

תגובה לגדי מקיבוץ נירים, ראש מועצת אשכול, ששודרו בשבת.

גדי באופן אישי הוא גיבור, וכל מי שיושב בקיבוץ נירים הוא גיבור. קיבוץ נירים הוא סמל לכולנו. עם זאת, אין מה להתפאר ב"הומניטריות" של הכנסת חומרי בניין לרצועה. חומרים אלו ישמשו נגדנו!

 

 

 

 

 

 

21-07-2015

 

ביבי ובוגי מסוכנים לעם ישראל

 

 

 

 

 

 

30-07-2015

 

סקנדלים ופסטיבלים של התקשורת בעקבות הרצח במצעד ההומוסקסואלים בירושלים והרצח בכפר דומא.

 

 

 

 

 

לכרך הבא... אוגוסט 2015

bottom of page