top of page

על מולדת - מרץ 2017

Unknown TrackUnknown Artist
00:00
Unknown TrackUnknown Artist
00:00

050317

DV-2017-03-05-070604

בכמה שיטות בישראל שלנו מבצעים התאבדות המונית.

השיטה הראשונה של ביבי היא חרם כלכלי על פרס. עכשו הוא מנסה לאחד את ה"מתונים" בארצות ערב תמורת וויתור על מה שאף יהודי לא צריך לוותר: על יהודה ושומרון ועל זכותנו לארץ הזאת.

שני אחריו הוא בוגי יעלון. 5 כשלים או יותר שהוא כשל כשהיה שר ביטחון. בכל מדינה אחרת היו מסלקים אותו. הזוועה הראשונה שמיד עם הכניסה לתפקידו הוציא את כיתות הכוננות מכל יישובי עוטף עזה. מיד אחרי זה הוא סגר את הפנימיה הצבאית בחיפה. מיד אח"כ הוא הפסיק את האימונים ל- 7 חודשים. הדבר הרביעי שהוא לא שמע מה ששמעה כל גננת ביישובי עוטף עזה - שחופרים מנהרות מתחת ליישובים. והחמישי - שהוא הכניס את בנינו בלי הכנה ובלי ציוד מתאים למבצע "צוק איתן". הפשע הנוסף - שהוא הוציא את שם צה"ל לרעה, כי הוא רואה - הוא לא רואה את חפירת המנהרות ואת הכנות למלחמה של החמאס, אבל הוא כן רואה את "ניצני הפשיזם" בצה"ל.

אחרי שני אלה אני הולכת לפרט את הנוספים...

 

 

DV-2017-03-05-080225

ובהמשך: מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו

אז אחרי ביבי ובוגי - בנט.

אני לא מבינה איך אנשים לוחמים, אמיצים ואוהבי ארץ ישראל - רק הם מגיעים לתפקיד הופכים להיות בעיקר אוהבי עצמם. בהיותו שר הכלכלה הוא סגר מפעלים בערד, ועכשו כשהוא שר חינוך, במקום לבדוק את ספרי הלימוד במגזר הערבי, כמה הסתה יש בספרים אלה, במקום לטפל בדברים החשובים, הוא שופך עכשו הרבה כסף ללמד את ילדי הבדווים 5 יחידות בפיסיקה.

הרביעי - אולי הכי חמור - משה כחלון. האיש זכה לפופולריות מעל ומעבר בזכות הורדת מחירי הטלפוניה הסלולרית, וגרם לזה שבארץ ישראל הפיטפוט הפך לנגע לאומי. הוא גם גרם להורדת מחירים של המשקאות החריפים, וילדים צעירים הופכים לשתיינים. אני לא זוכרת שיהודי הגולה בכל הגילים והגלויות הרשו לעצמם להשתכר ככה. החטא הנוסף שהוא הכניס הוא סגידה לתחרות. זה חינוך לאכזריות: לנצח ויהי מה. במקום תחרות צריך לטפח תחרות הוגנת. אבל הדבר הכי גרוע שחלון עשה הוא הרס החקלאות ע"י מתן היתרי יבוא לירקות, פירות ומוצרי חקלאות אחרים. כך הוא הורס את החקלאות בכל יישובי ארץ ישראל.

ועוד...

Unknown TrackUnknown Artist
00:00
Unknown TrackUnknown Artist
00:00

על גיוס נשים למקצועות לחימה בצה"ל

היום, בשם השוויון בין המינים, צה"ל בוחן יותר ויותר אפשרויות לגייס בנות לתפקידי לחימה.

אני נגד!

Unknown TrackUnknown Artist
00:00

DV-2017-03-14-08453

הבטחותיו של נשיא ארה"ב ומי משפיע עליהן

ככל שזכור לי, נשיא ארה"ב טראמפ, בטרם היהנ נשיא, הצהיר בקולו שארץ ישראל שייכת לעם ישראל. כל העם חשב שהגיעו ימי המשיח. תוך זמן קצר התברר שדעתו הושפעה מדעות מנהיגי מדינת היהודים לאמור: יש לחזק את העם הערבי החדש - הפלסטינאי.

DV-2017-03-29-035052

יום האישה הבינלאומי

יום רביעי ה- 29.3, אבל ביום שני, 27.3 חגגו במועצה האזורית את יום האישה. בין חג לחג אנחנו גם קצת עובדים. לא רע.

רציתי לדבר על נאום הברכה של ראשת המועצה, סיגל, שדיברה על הצורך להעצים את כוחה של האישה, וכדוגמה חינוכית היא דיברה על נערה שחורה בארה"ב, שלא הסכימה לפנות את מקומה ללבנים ובאופן זה מחתה נגד אפרטהייד. זה היה בשנות הששים של המאה הקודמת, וזאת הייתה דוגמה למופת שראש המועצה חושבת שראויה לחיקוי.

אני ממש נעלבתי שהיא לא מצאה דוגמה מהנשים היהודיות בארץ ישראל. הנה כמה דוגמאות:...

וגם: דעתי על הפמיניזם במהדורתו הנוכחית.

Unknown TrackUnknown Artist
00:00
Unknown TrackUnknown Artist
00:00
Unknown TrackUnknown Artist
00:00

DV-2017-04-16-080405

ארץ ישראל לעם ישראל

הוויסבוק חזר אחרי הפוגה. תודה לעידו

הזעיקו אותי לראות תוכנית על 4 בתי כנסת בסלובקיה. עבר מפואר בן 1000 שנה. 1000 שנה היו יהודים, שילמו מסים, השביחו את המקום. אחרי 1000 שנה שיהודים היו שם - סילקו אותם ואף יהודי לא יחשוב היום שזה ביתו - מולדתו.

לעומת זאת כאן - הערבים מידברו את המקום וממשיכים להפוך אזורים נפלאים לשממה במרחב סביבנו. בכל זאת הם חושבים שהארץ שלנו - שלהם!

ארץ ישראל שייכת לנו! לעם ישראל. כך העולם בנוי: סלובקיה לסלובקים, סוריה לסורים וישראל לעם ישראל.

על רקע זה לא מובן איך יש לנו מנהיגים שמחבלים בקיומו ובשגשוגו של העם הזה בארץ הזאת וגם על כך אני רוצה לדבר בחלק השני.

Unknown TrackUnknown Artist
00:00

DV-2017-04-17-223235

על שביתת המרצחים - האסירים הבטחוניים השפוטים

התקשורת מגינה על האסירים. לא מספרים לנו כמה רצחו, לא מספרים לנו על כל זכויותיהם בכלא.

הם אמנם לא חופשיים לרצוח אותנו, אך חופשיים לשדר הסתה והמלצות ותוכניות להמשך הרצח.

הלוואי ותנאים כאלו יובטחו לעניים היהודים: מים חינם ואוכל חינם והשכלה חינם. לעומת זאת לא ברור למה אנחנו נמנעים למלא את בקשתם הצנועה של האסירים: להיפגש עם 72 הבתולות ע"י הרעבה עצמית.

Unknown TrackUnknown Artist
00:00

DV-2017-04-17-231257

על פמיניזם - אז והיום

לפני 77 שנים, כשהגעתי ארצה, לא הכרתי את המושג פמיניזם. ישנם מושגים שאנחנו לא מכירים - אך מקיימים. הגעתי לחוות הלימוד, יחד עם עוד כ- 200 בנות לחוות הלימוד של רחל ינאית בן צבי. רחל ינאית הייתה אז פמיניסטית מהבולטות בארץ. אני, אחרי חצי שנה בחוות הלימוד, ארגנתי מרד על הזכות לארח בנים ואולי גם להלין בנים באותו מוסד, ואולי גם לאפשר להם ללמוד שם. גם זה פמיניזם.

לצערי, הפמיניזם של 2017, רחוק מרחק רב מאותו פמיניזם של 1940. הפמיניזם היום מקומם אותי ולדעתי מזיק לרעיון של שוויון זכויות האשה. הרעיון המרכזי להבנתי הוא שכל אחד ייתן לפי יכולתו וייתן לפי צרכיו. לפי עקרון זה מגיע לאישה מה שמגיע לכל אדם, וגם החובות לפי יכולתן. הפמיניזם של היום חוטא לשתי אמיתות אלו. האמת הראשונה היא שאשה היא אשה וגבר הוא גבר ויש בכל זאת הבדלים ביניהם. יש המון משותף אך יש גם הבדלים. המאמץ לשטח את אותם הבדלים הוא שגוי. לדוגמא: המאמץ לצרף נשים לכל מקצועות הלחימה. נזק שני הוא שלטונן במשפט, שבו הן יצרו סטנדרטים שבהן אפשר להאשים גברים בהטרדה מינית בלי להתחשב גם בתרומה של הבנות, ובלי להתחשב בזמן הרב שכבר מאז ביצוע אותה עברה, כביכול.

ערב יום השואה

Unknown TrackUnknown Artist
00:00

DV-2017-04-23-112637

הרבה דברים נאמרים, אך העיקר לא נאמר:

דבר ראשון: שלעם קטן, חכם ונצחי זה מגיעה ארץ משלו - ארץ ישראל!

דבר שני שצריך להגיד - שהנדבנים הגדולים מגרמניה שבונים מדינת אויב ליהודים בשכם חברון ורמאללה - מתכננים לנו אושוויץ שניה.

דבר שלישי שצריך להגיד - שצה"ל הוקם לא כדי להיות "אור לגויים" ו"צבא מוסרי" אלא כדי לנצח את אויבינו.

Unknown TrackUnknown Artist
00:00

DV-2017-04-24-082344

בשנותי האחרונות בצכוסלובקיה שמעתי מכל עבר - יהודים לכו לפלסטינה! אז הגענו!

ב- 77 השנים שאני בפלסטינה א"י - בשבילי זאת הייתה חלום וחוויה. בכל זאת, פרט לשלוש השנים הראשונות שלא ידענו על המתרחש באירופה - אין יום שאני לא חושבת על השואה. הערבים היום ממשיכים את דרכם של הגרמנים בסגנון אחר אך לאותה מטרה. להרוג בנו.

אני שמחה שיש יום כזה - שבו כל אחד מהרהר על התופת, או משוחח עם אנשים שעברו את השואה.

אני גם לא מבינה את המושגים "הכיבוש משחית" ו"אפרטהייד בישראל". איך אפשר לדבר כך?

bottom of page