top of page

על מולדת - ינואר 2017

Unknown TrackUnknown Artist
00:00
Unknown TrackUnknown Artist
00:00

DV-2017-01-02-014609

על דמוקרטיה

כאשר מדברים על מדינה יהודית-דמוקרטית ברור לי מה זאת מדינה יהודית. לא ברור לי מה זאת מדינה יהודית דמוקרטית. המפלגות השמאלניות משתמשות ב"דמוקרטיה" בעיקר כדי להאדיר את זכויותיהם של הערבים.

Unknown TrackUnknown Artist
00:00

DV-2017-01-04-014145

על החיל אליאור עזריה

מי בארץ מוגן בהחלט? קודם כל המחבלים

מי לא מוגן? אזרחי ישראל.

Unknown TrackUnknown Artist
00:00

DV-2017-01-04-234519

עזות מצח

בוגי יעלון, היה בלוויה של חגי בן ארי ואפילו נאם. חוצפה! האיש שאחראי לחוסר המוכנות של צה"ל, להפסקת האימונים בתקופה שלפני אותו מבצע, לחוסר המוכנות ללחימה במנהרות, לציוד לא מתאים, הוא בא לנאום? איך לא הזכירו לו את זה?

DV-2017-01-07-064635

תיאטרון בדווי בנגב

יעקב אגמון אירח היום ערבי מרהט שהתגאה (ואני יחד אתו) בכך שהוא הקים תיאטרון בדווי ראשון בארץ. יעקב אגמון שאל את המרואיין על נושאים חברתיים שונים והמרואיין פירט בעיות שונות המופיעות במחזות שלהם: נקמת דם, רצח על כבוד המשפחה, נכים הנקשרים בשרשרת ברזל למשך הרבה שנים, בעיית נישואי הקרובים וריבוי מחלות גנטיות. בעיות רבות שמופיעות במחזות שלהם.

אחר כך הוא דיבר על אי הצדק בגזילת האדמות שלהם, כביכול, ע"י היהודים, ועל אי הצדק, לדבריו, בחלוקת המשאבים.

הלוואי ויקדם משהו מאותן בעיות חברתיות. אח"כ הוא גילה אמת מדהימה: הרבה מהרופאים שעובדים בסורוקה לא התקבלו ללימודים בישראל כי לא עברו פסיכומטרי, אך קיבלו דיפלומות ממדינות ערביות שונות בהן הקריטריונים נמוכים יותר.

הוא לא אמר אף מילה טובה אחת על מדינת היהודים. לי באופן אישי כואב שלא הוזכר בעלי, יוסי צור ז"ל, ששיכנע את השייך שבנות בדוויות צריכות ללמוד. אלמלא הוא, עד היום הבדוויות היו ממשיכות לרעות צאן ולשאוב מים. מכל מקום, אף מילה טובה לא נאמרה על מדינת היהודים שבזכותה מצב הבדווים כאן טוב בהרבה ממצבם במדינות השכנות. מרגיז, מקומם, וחוטא לאמת.

Unknown TrackUnknown Artist
00:00
Unknown TrackUnknown Artist
00:00

מקרח נבראנו - ספרה של תמר קטקו

שבת 28.1.2017

אני רוצה להתייחס קצת למחקר ולספר החשוב של תמר קטקו: "מקרח נבראנו" על תקופת הנאצים מזווית הראייה של חינוך.

קראתי את הספר ושמעתי את השיחה הראשונה.

בשיחה השנייה, היה גם מעט על תולדות שני הוריה והזוועות שהם עברו באושוויץ ובצעדת המוות שאחרי פינוי המחנה, וכיצד אביה של תמר הציל את אמה.

אחרי דרמות אלה, של האבא והאמא, תמר מתאוננת על כך שבביתם שררה תרבות גרמנית למרות הכל. שפה, ספרים וכו'. תרבות של חריצות, הימנעות מדחיינות, וכל אותם ערכים שתמר מחברת עם מרטין לותר שהטיף לחריצות, צניעות, הסתפקות במועט, שמירה על בריאות הגוף ואהבת המולדת. מה שנורא, ולא מודגש מספיק, איך בזכות הצדעה לערכיהם הנכונים, הם הרשו לעצמם לזלזל, לאיין ולהשפיל עמים אחרים עד כדי השמדתם השיטתית.

הנאציזם הגרמני היה שבר מוסרי ותרבותי. לצערי, גם הפונדמנטליזם המוסלמי מהווה המשך של אותו שבר.

DV-2017-02-04-214754

שידורים ברדיו

(בשלוש התחנות הראשיות: גל א', גל ב', גלי צה"ל)

הטענה הראשונה היא התוקפנות של השדרנים. הם מתפרצים לדבריו של כל מרואיין. משום מה לערבים ולתורכים הם מתייחסים יותר בנימוס.

הטענה השנייה שלי, שדר ראשי מכנה את נשיא ארה"ב בשם "טרמפולינה". מי אתה?

הנושא השלישי הוא השימוש במושג "דמוקרטיה". שנים מצטטים בדבקות את השקרים של הערבים בלי לצטט לצידם את האמת שלנו.

Unknown TrackUnknown Artist
00:00

DV-2017-02-05-061945

על חוק ההסדרה

יום א' החמישי לפברואר

(קטוע קצת בהתחלה)

ימים רבים אנחנו שומעים בעיקר נגד המילה התמוהה הזאת שנקראת "הסדרה".

המומחיות שלי היא בריאות האדם בגישתי ההוליסטית. בכל שאר הדברים אני "מומחית" כמו כל שאר עם ישראל. לדעתי, עניוון ההסדרה - כדי להתנגד לה, גייסו את מיטב המומחים. ולמה? כמו שיש פער עצום בין בריאות לרפואה, כך קיים הבדל גדול בין משפט לצדק. לדעתיף האמת של עם ישראל וארץ ישראל צריכה להיאמר בפשטות: עם ישראל הוא עם אחד שיש לו ארץ אחת והיא ארץ ישראל.

...   ...

Unknown TrackUnknown Artist
00:00

ביבי נוסע לחו"ל

די מפחיד שביבי נוסע לחו"ל ומצהיר שהוא הולך לארגן את בריטניה וארה"ב נגד איראן. בדרך הוא יקריב את כל חיל האוויר של העם היהודי, ובדרך הוא מקריב את ההתיישבות היהודי, משני עברי ה"קו הירוק" המגונה. מפחיד מאד, הלוואי ואתבדה.

DV-2017-02-06-224310

עוד על חוק ההסדרה

אני רוצה להצדיע לכל אלו שהצביעו בעד חוק ההסדרה. זכותה של

הכנסת לחוקק חוקים וזאת אינה זכותו של בג"ץ.

ההסדרה אומרת שיש לנו זכות לעצמאות מדינית, ואומרת בנדיבות בלתי רגילה שאנחנו ניתן כסף או קרקע חלופית למי שטוען שיש לו בעלות פרטית, במקום בו התיישבו יהודים לפני שנים רבות.

Unknown TrackUnknown Artist
00:00
Unknown TrackUnknown Artist
00:00

DV-2017-02-16-020052

ביבי אצל טראמפ ותהיות בקשר לחושים

היום זה יום חמישי, 16.2.2017

יורד גשם נפלא כבר כמה ימים, ואין דבר שיותר משמח אותי מלבד זה שחיילים נרטבים. חיילים מסורים ופטריוטיים.

יש הרבה אירועים, ביביהו היv אצל טראמפ וזכה לכבוד רב שמחזק את כבודו בעל כורחנו/

הרבה אנשים סולדים מאדם נהנתן בסגנונו.

מה שביביהו הציע לטראמפ זה למכור את מדינת ישראל למדינות ערב ה"מתונות" שהן "מתונות: היום ומחר דאעש. כמפרעה ביבי הסכים לצמצם או למנוע בנייה ביהודה ושומרון. למה הוא לא יכול להגיד שישראל היא מולדתו של עם ישראל ולכן - כולה שלנו.

 

 

בתחום אחר לגמרי: שתי תהיות בתחום החושים: מי שמכיר את כל 15 החושים, יותר קל לו להתמודד עם כל המכאובים ולהסביר אותם לעצמו ולהימנע מהם או לתקן.

שני חושים לוקים בחסר מונחים לגבי פעילות אקטיבית ופסיבית: חוש המגע וחוש הלחץ. אם אני נוגעת, עירבתי תנועה כדי ליהנות מחוש המגע ומחוש הלחץ. לעומת זאת אם יש חומרים שנוגעים בי, אני מרגישה מגע ומרקם שונה. בדיוק כמו המונח גירוד שמתאר שתי תופעות שונות שבאנגלית יש להם מונחים שונים: itching ו- scratching.

Unknown TrackUnknown Artist
00:00
Unknown TrackUnknown Artist
00:00

DV-2017-02-21-082047

עוד על פרשת אלאור עזריה

יום ג', 20.2.2017

כל היום טוחנים את המשפט שנעשה היום לבחור מופלא בשם אלאור עזריה. כולם טוחנים את המוסר הצה"לי, את האתיקה הצבאית ועוד מילים גבוהות.

אם יש מישהו שאחראי על האתיקה והמוסר בצה"ל - הרי שזה שר הביטחון של אותם ימים - בוגי יעלון. הוא זה שבישל את הדייסה הזאת שנמשכת כבר שנה ומזיקה למדינת ישראל.

כל חייל שמתגייס לצה"ל תוך אמונה בצדקת דרכנו, ומתגייסים לצבא שמוסרי יותר מכל צבא אחר בעולם - אותם חיילים מתגייסים מנימוקים פטריוטיים, ויוצאים אחר חודש או שנה או יותר פגועים ומאוכזבים, וזאת אחריותו של הרמטכ"ל ושר הביטחון.

Unknown TrackUnknown Artist
00:00

DV-2017-02-24-014301

הרהורים פילוסופיים על תיאוריות חברתיות ויישומן במציאות

יום ששי, 24.02.2017

אני מנסה להרהר הרהורים פילוסופיים

דורנו חווה המון תיאוריות חברתיות. שמענו בהתלהבות על קומוניזם, שמענו על סוציאליזם, תרבות של חברתיות וביחד, למדנו לחיות בצ'כוסלובקיה הדמוקרטית, 3 עמים, צ'כים סלובאקים ומוראבים, תחת הנהגה נאורה, אבל בחסות האומות המאוחדות שהכזיבו וכל הדמוקרטיה הנעלה התפוררה במחי יד ועברה את כל התלאות של היפרדות וזוועות מלחמת העולם. חווינו גם את הרעיון הנציונל סוציאליסטי, שהרעיון הוא (ע"פ המונחים התיאורטיים) סוציאליזם לאומני, ז"א חברה מתוקנת אבל עם פטריוטיות, וראינו גם את הזוועות שרעיונות אלו הולידו. בשנים האחרונות אנחנו לומדים על העולם הגלובאלי.

עכשיו, אחרי שחווינו תיאוריות נשגבות עם ביצועים בינוניים ומטה, - חווינו גם את הציונות עם תקוותיה ואכזבותיה.

אני רוצה לחזור רגע לנציונל סוציאליזם, ע"פ ספרה של תמר קטקו שסקרה רק נושא אחד: את החינוך בתקופה הנאצית מימי עלייתו של היטלר לשלטון. הסיסמאות של היטלר היו זיקה מאד עמוקה לעם הגרמני, כבוד אדיר לחריצות, לסדר, לשאיפה למצוינות, למשמעת בעבודה, זיקה עמוקה לקרקע וכבוד רב לחקלאות, ליזמות, לצניעות, הכל סיסמאות שאני מוכנה לחתום עליהם, כולל חינוך מחדש של העם על פי רעיונות אלו. אבל ראינו מה קרה לאותן סיסמאות בשלב הביצוע.

ולמה אנחנו זקוקים לחינוך חדש?

ועוד...

bottom of page